در حال بارگذاری...

سامانه 111

وزیر نیرو به مشکلات مردم کوهچنار فارس رسیدگی کرد

  • منبع :

  • پنجشنبه 22 مهر 1400 - 19:30

شیراز - ایرنا- علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در سفر به استان فارس عصر پنجشنبه به شهرستان کوهچنار سفر کرد و در دیدار چهره به چهره با برخی شهروندان به مشکلات آنان رسیدگی کرد.

رسیدگی به مشکلات قطع مکرر برق ، مسایل توسعه شهرستان نوبنیاد کوهچنار ، مشکلات تامین آب آشامیدنی و کشاورزی، توجه به مناطق محروم و روستاهای این شهرستان و توجه به زیر ساخت ها از جمله موارد مطرح شده در این نشست چهره به چهره بود.

وزیر نیرو پیشتر اعلام کرده بود که  دولت در زمانی کار خود را شروع می‌کند که قطعی‌های مکرر برق موجب اختلال در کار مردم شده و بخشی از ظرفیت صنایع و تولید متوقف مانده که این امر باعث بروز ضرر و زیان، بیکاری و افزایش نرخ کالاها شده است. البته وضعیت در موضوع آب نیز در برخی نقاط کشور بهتر از برق نیست.

وی اطمینان خاطر داد که وزارت نیرو در دولت کار و تلاش همت خواهد کرد دغدغه مردم را برطرف کند.

وزیر نیرو گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه اهداف خوبی را در نظر گرفت اما این موارد محقق نشده است؛ لذا تلاش خواهیم کرد عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم تا در آینده شاهد قطعی برق نباشیم.

حصول اطمینان از تأمین آب و برق پایدار و مطمئن، ارتقای حکمرانی آب با مبانی عدالت، شفافیت، قانونمداری و توجه به مناطق محروم، بهبود اقتصادی آب و برق به منظور ایجاد تعادل در منابع و مصارف با اولویت افزایش بهره‌وری و راندمان، ارتقای سطح پژوهش و فناوری متکی بر تقویت توان ساخت داخل، بهبود محیط کسب و کار در صنعت آب و برق از طریق تعامل حداکثری با بخش خصوصی و مردمی که همان مردمی سازی اقتصاد است از جمله اصولی است که در برنامه‌ علی اکبر محرابیان وجود دارد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو پنجشنبه برای دیدار با مردم شهرستان نوبنیاد کوهچنار و بازدید از طرح سد نرگسی و تصفیه خانه فاضلاب شهرستان کازرون فارس و همچنین بازدید از بیمارستان ۲۰۶ تخت خوابی کازرون وارد این دو شهرستان شد.

بازدید از پروژه سد نرگسی در شهرستان کازرون ، ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان ، بازدید از تصفیه خاه فاضلاب شهرستان کازرون و بازدید از بیمارستان ۲۷۰ تخت خوابی این شهرستان در برنامه سفر وزیر نیرو بود.

همچنین در ادامه این سفر علی اکبر محرابیان به مقام شهدای شهرستان کوهچنار ادای احترام  کرد، بررسی مشکلات شهرستان کوهچنار در نشست با مدیران این شهرستان در شورای اداری کوهچنار از دیگر برنامه های وزیر نیرو بوده است .

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غرب و شهرستان کوهچنار در فاصله ۱۴۴ کیلومتری غرب شیراز واقع شده اند.

اشتراک گذاری:

افزودن نظر

Captcha