به سایت مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری خوش آمدید. ...  سال 1397 : حمایت از کالای ایرانی
 
 
                 
 
پيوندها
سايت مقام معظم رهبري
سايت رئيس جمهور
مجلس شورای اسلامی
قوه قضاييه
آلبوم تصاوير
اوقات شرعي
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 6404662
تعداد بازديد کنندگان سايت: 54339455 تعداد بازديد زيرپورتال: 10515830 اين زيرپورتال امروز: 2807 سایت در امروز: 26912 اين صفحه امروز: 1528
اخبار اختصاصي مركز ارتباطات مردمي
Saamad.JPG
سامانه الكترونيكي ارتباط مردم و دولت با حضور رئيس جمهور افتتاح شد
دكتر احمدي نژاد عصر دوشنبه در آيين افتتاح اين سامانه، ضمن تشكر از مركز ارتباطات مردمي نهاد رياست جمهوري گفت: وقتي با عشق كار كنيم، خستگي معنا نخواهد داشت.
وي در عين حال افزود: اين دولت، دولت مردمي است و هر چه مردمي تر شود موفق تر و متعالي تر خواهد شد.
رييس جمهور با اشاره به افتتاح سامد افزود: اكنون بايد كيفيت، سرعت و سطح خدمات را افزايش دهيد؛ به طوري كه يك روستايي در دورترين نقطه كشور به محض ورود به سايت در كمتر از يك ساعت پاسخ خود را دريافت كند.
دكتر احمدي نژاد با تاكيد در اينكه بحث پيگيري و نظارت بايد بسيار قوي باشد از مسئولين اين سايت خواست ضمن تسلط كافي به قوانين و مقررات در صورت كوتاهي در رسيدگي به درخواست هاي مردم، وزرا و مقامات مسئول را در جريان بگذارند.
وي همچنين پيشنهاد كرد در اين سامانه الكترونيكي به نحوي برنامه ريزي شود كه وزرا، معاونين رييس جمهوري و حتي رييس جمهور در هفته پنج تا شش دقيقه به صورت مستقيم با مردم در ارتباط باشند.
دكتر احمدي نژاد راه اصلي رسيدن به مقام والاي انساني را خدمت به ديگران و تلاش براي اصلاح امور جامعه دانست و گفت: كمك به تامين نيازهاي مردم بالاترين مجاهدت در راه رسيدن به انسانيت است.
رييس جمهوري تصريح كرد: ارزش باز كردن يك گره از مشكلات افراد نيازمند در نزد خدا بسيار بيشتر از هفتاد هزار حج رفتن است، البته برخي از افراد نيز خود را از مردم دور كرده و ديواري بين خود و مردم ايجاد كرده اند. اين افراد با اين حركت مي خواهند از نيازهاي مردم با خبر نشوند، در حالي كه اين كار از انسانيت به دور است.
دكتر احمدي نژاد ادامه داد: ما هنگامي مي توانيم راحتي و آرامش خاطر را تجربه كنيم كه ديگران نيز آرامش داشته باشند؛ زيرا مردم براي ما اصل هستند.
رييس جمهوري در ادامه با بيان اينكه برخي اينگونه سخن مي گويند كه وقت خود را نبايد صرف نامه هاي جزئي مردم كرد، افزود: بيان اين سخنان از سوي افراد و انسان هاي شكم سيري است كه نمي دانند در اين عالم چه مي گذرد؛ در حالي كه باز كردن گره از كار يك نفر سلسه وار گره از كار بيش از 50 نفر باز مي كند.
دكتر احمدي نژاد در ادامه افزود: خدمت به مردم بسيار ارزشمند است از اين رو من ترجيح مي دهم هزار ساعت به ظاهر با پايين ترين افراد جامعه هم صحبت كنم؛ اما يك ساعت با مدعياني كه فقط حرف هاي بزرگ بزرگ مي زنند همنشين نشوم.
دكتر احمدي نژاد در پايان ابراز اميدواري كرد شرايط جامعه به گونه اي پيش رود كه روزي انسان ها بجز خدا به كس ديگري نيازمند نباشند.
در ابتداي اين مراسم، محمدهاشم غرقي رئيس مركز ارتباطات مردمي نهاد رياست جمهوري گزارشي از فعاليت هاي اين مركز ارائه كرد و گفت: تعامل آسان بين مردم و دولت و تسريع در انتقال مشكلات و نظرات مردم از جمله دلايل راه اندازي اين سامانه است.
غرقي ارتباط بين مردم و دولت، ارتقاي سطح پاسخگويي دستگاههاي اجرايي به مردم، افزايش ميزان رضايتمندي مردم از خدمات عمومي، توسعه و بهبود استانداردهاي ارائه خدمات، ايجاد بستر مناسب براي تعامل آسان مردم با دولت، تسريع در انتقال مشكلات و نظارت مردمي به مراجع مربوط، پاسخگويي سريع و رسيدگي موثر به تقاضاهاي مردم به احقاق حقوق آنان، افزايش رضايت مردمي بر نحوه ارائه خدمات دولتي، سياستگذاري براي كاهش عوامل بروز نارضايتي از طريق مستندسازي و طبقه بندي و اولويت بندي شكايات واصله را از جمله اهداف راه اندازي اين سامانه الكترونيكي دانست.
پايگاه اطلاع رساني اين سامانه به نشاني اينترنتيwww.saamad.ir در اختيار عموم مردم قرار دارد و مردم با تلفن گوياي 111 نيز مي توانند با دولت در ارتباط مستقيم باشند.
در اين آيين همچنين رييس جمهور تمبر يادبود و كتاب "ارتباطات مردمي در دولت نهم و دهم" را رونمايي كرد.
بر اساس اين گزارش، دكتر احمدي نژاد، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس شركت پست در ذيل تمبر يادبود به يادگار جمله اي را به رشته تحرير درآوردند.
آيين رونمايي از سامانه سامد به طور مستقيم از طريق ويدئو كنفراس در هشت استان كشور پخش شد.

بازگشت به صفحه نخست